Stoneshard to RPG roguelike w otwartym świecie oferujący niesamowitą wolność taktyczną, elementy survivalowe i zaawansowany system drużyny. Wszystko to osadzone w mrocznej, średniowiecznej rzeczywistości.

Stoneshard, zainspirowane legendarnymi klasykami takimi jak Diablo i ADOM oraz nowszymi grami The Banner Saga i Darkest Dungeon, oferuje możliwość pokierowania przyszłością królestwa Aldor... a także śmierć czającą się za każdym rogiem.

Potrzebujemy waszej pomocy, aby wydać Stoneshard na każdą nowoczesną platformę, zaczynając od wczesnego dostępu na Steam

 • Udaj się w podróż przez proceduralnie generowany, średniowieczny świat
 • Prowadź karawanę walecznych towarzyszy i powiększaj swoją drużynę
 • Przetrwaj urazy fizyczne i psychologiczne oraz wylecz je, stosując wszelkie możliwe środki: lekarstwa lub inne, podejrzane metody
 • Ulepszaj i dostosowuj swoją postać wedle uznania
 • Udaj się na wojnę z wampirami, nieumarłymi, najemnikami i innymi, wykorzystując ponad 100 różnych broni
 • Wypełniaj wolę starożytnych bogów i otrzymaj w zamian część ich mocy
 • W przypadku śmierci w bitwie, na rozpoczęcie podróży czekał będzie następny bohater, by kontynuować rozpoczętą podróż

Prolog to 2-3 godziny rozgrywki i jest wprowadzeniem do świata Stoneshard systemu walki. Dostępny tylko na Windows.

Stoneshard to mroczna opowieść o dwuznaczności walki dobra ze złem. Historia dzieje się w królestwie Aldor. W niedawnej przeszłości królestwo doznało rządów króla-tyrana, jego pogoń za władzą i wyniszczającą wojnę, do której jego żądza doprowadziła.

Rozpoczynasz swoją opowieść jako zwykły najemnik. Twoja ojczyzna, kiedyś prosperująca, jest teraz rozdarta przez wewnętrzny konflikt, który przerodził się w wojnę. Wielki Magistrat traci władzę i nagle, w tym właśnie momencie, tajemniczy nieznajomy składa ci trudną do odrzucenia propozycję.

Podczas swojej podróży założysz karawanę towarzyszy i rzucisz się w wir wydarzeń. Podróżuj wzdłuż i wszerz królestwa i staw czoła siłom walczącym o władzę, rozwikłaj sieć kłamstw i zapewnij pokój w Aldor albo pogrąż je w chaosie. Los królestwa jest w twoich rękach!

Jednym z kluczowych aspektów Stoneshard jest zaawansowany system zdrowia i przetrwania. Pomijając zwykłe punkty zdrowia, trzeba będzie jeszcze radzić sobie z różnymi chorobami i dolegliwościami takimi jak ból, głód, złamane kości, pragnienie i różne zatrucia. Dużą rolę odgrywa także zdrowie psychiczne; twoja postać może być rozchwiana mentalnie lub cierpieć z powodu urazów psychicznych.

W przetrwaniu pomoże szeroki wachlarz leków i technik medycznych. Bandażuj i kauteryzuj rany, zakładaj usztywnienia na złamane kończyny, nakładaj krwiopijcze pijawki, znieczul się alkoholem czy narkotykami i ulecz śmiertelne trucizny przy użyciu antidotum. Diagnozuj choroby po objawach i wylecz je, zanim w pełni się rozwiną. Byłoby wstydem, gdyby uratowanie świata okazało się porażką przez chorobę złapaną w jakimś opuszczonym lochu...

Klasy w Stoneshard to mieszanka archetypów postaci (stylu walki) i rasy. Planujemy 4 archetypy: wojownika, łotrzyka, łowcę i maga, oraz 12 klas – każda z niepowtarzalnymi umiejętnościami i zdolnościami.

Wraz z upływem czasu w Stoneshard twoja postać zdobędzie atrybuty, nawyki i fobie powiązane z charakterem. Wiele czynności w grze dynamicznie wpłynie na atrybuty postaci – niektóre zmienią jej statystyki, inne mogą wpłynąć na jej zachowanie podczas rozmowy z NPC-ami.

Sednem Stoneshard jest taktyczna walka o wysokim ryzyku i wysokich nagrodach, gdzie każdy popełniony błąd może kosztować cię życie. Aby wyjść zwycięsko, trzeba podejmować szybkie, ale ostrożne kroki. Unikać dużych potyczek, korzystać z różnych umiejętności i dostosowywać swoją strategię do pola walki. Wiele różnych typów obrażeń zwykłego ataku i jego efektów dodaje głębi i nieprzewidywalności walce w Stoneshard.

System skradania umożliwia przemieszczanie się przez obszar gry, unikając wykrycia przez wrogów i zabijając ich jednym ciosem. Ogranicz zasięg wzroku przeciwników przez gaszenie pochodni i innych źródeł światła. Poruszaj się cicho, omijając rozbite szkło inne hałaśliwe obiekty. Podkradaj się do wrogów i wykańczaj ich szybko i bezgłośnie.

W świecie Stoneshard nie mogło zabraknąć również magii. Gracz ma do dyspozycji wiele szkół magii: od kontrolowania Mrozu, Elektryczności i Ognia, aż do używania tajemnej energii i wpływania na bieg czasu. Zmień losy bitwy, rzucając czary obszarowe. Zdominuj umysły wrogów lub doszczętnie je niszcz.

System umiejętności w Stoneshard nie narzuca żadnych ograniczeń przy rozwijaniu postaci. Możesz zostać magiem bitewnym, który wymachuje dwuręcznym toporem albo skradającym się ninją, który zna się na lekach. Jedyne, co musisz zrobić, aby rozpocząć naukę nowego talentu, to znalezienie odpowiedniej księgi nauk lub wzięcie lekcji u zaufanego mentora. Talentów do wyboru jest w brud: mistrzostwo we władaniu włóczniami, łukami, mechanika, medycyna, przetrwanie, alchemia, astromancja, magia tajemna i wiele, wiele więcej.

W świecie Stoneshard śmierć oznacza definitywny koniec: nie można ożywić poległego bohatera. Nie musi to jednak oznaczać końca rozgrywki. Twoja karawana znajdzie kolejnego najemnika, którzy przejmie dziedzictwo poprzedniego. Stwórz nową postać i kontynuuj podróż z częścią zdobytych punktów doświadczenia i postępu w grze.

Twoja karawana to mobilne centrum, które możesz dostosowywać wedle uznania. Z pomocą karawany można szybko przemieszczać się po mapie świata, szukać przygód i wypełniać najemnicze kontrakty.

Mądrze korzystaj ze swoich zapasów, zdobywaj nowe wozy, ulepszaj stare i przydzielaj przestrzeń mieszkalną. Każdy wóz możesz zmienić w kwaterę mieszkalną, magazyn, a nawet mobilny ołtarz.

Podczas swoich podróży po Aldor spotkasz bohaterów skłonnych do przyłączenia się do twojej karawany. Towarzyszy można znaleźć na wiele sposobów: ratując ich od śmierci w lochach, zapłacić złotem za ich lojalność albo po prostu przyjąć do drużyny tych chętnych! Towarzysze mają generowane losowo usposobienie, które wpłynie na ich relacje z innymi postaciami.

Zwycięstwa i porażki będą miały wpływ na zachowanie i humor towarzyszy. Trzeba mieć na uwadze nastroje w karawanie: towarzysze mogą potrzebować podniesienia morale.

Niektórzy z sojuszników mają do opowiedzenia swoje własne historie i mogą się nimi z tobą podzielić, jeśli dostatecznie cię lubią. Może się to zamienić w ciąg zadań, po ukończeniu których nie tylko zyskasz wiernego przyjaciela, ale także odblokuje to jego pełny potencjał podczas twojej podróży.

Wydarzenia fabularne to nieodzowna część karawany. Odzwierciedlają stan, w jakim znajduje się otaczający świat, a także relacje między bohaterami. Często wymagać będą szybkiego myślenia i podejmowania decyzji, przynosząc różne, zależne od nich konsekwencje. Pomyśl, zanim zdecydujesz – twój wybór może kosztować cię czas, zasoby, a nawet czyjeś życie.

Mapa świata i większość lokacji generowana jest proceduralnie, więc każda podróż przez Aldor będzie wyjątkowa. Środowisko świata jest bogate, każdy z biomów jest pełen piękna i niebezpieczeństw, o których gracz dowie się, podróżując przez królestwo.

Zejdź do tajemniczych jaskiń, starożytnych grobowców, zapomnianych zamczysk i obozów bandytów. Biorąc pod uwagę rozgrywkę, podziemia będą znacznie się od siebie różniły: od spadających skał i ulatniającego się gazu w jaskiniach po ukryte pułapki rozłożone w zamkach, które zwykle chronią wypełnione łupem zbrojownie.

Każdy z wrogów posiada niepowtarzalne atrybuty. Wampiry z daleka wykrywają ranne postacie i wpadają w krwiopijczy szał od zapachu krwi. Duchy mogą przechodzić przez ściany i są niewrażliwe na ataki fizyczne. Kości szkieletów hałasują, upadając na ziemię, alarmując pobliskich wrogów.

Korzystaj z otoczenia, aby zdobyć przewagę: otwieraj drzwi wytrychem lub po prostu je niszcz, atakuj z zaskoczenia i korzystaj z osłon, aby uchronić się przed atakiem z dystansu. Wykrywaj i rozbrajaj pułapki lub zwabiaj w nie przeciwników, jeśli chcesz.

Potężni bogowie walczą o władzę nad światem śmiertelników. Nie przejmują się ich losem, ale czasem okoliczności zmuszają ich do wysłuchania ich modłów. Ich propozycje są często podstępne, więc musisz zadać sobie pytanie jak daleko się posuniesz, aby zasmakować boskiej mocy? Pamiętaj, że bogowie są mściwi: odrzucenie oferty może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Naszym celem jest, by ścieżka dźwiękowa Stoneshard podkreślała atmosferę marniejącego, średniowiecznego świata. Aby stworzyć główny motyw muzyczny, podjęliśmy współpracę z legendarnym japońskim kompozytorem Norihiko Hibino, który jest autorem ścieżek dźwiękowych do bardzo znanych gier takich jak Metal Gear Solid 3, Yakuza 2, Zone of the Enders i Bayonetta.

Stoneshard zadebiutuje we wczesnym dostępie na Steam w grudniu 2018. Premierę na Windows, Mac, Linux (Steam + GOG) planujemy na 2–3 kwartał 2019. Premiery na PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One planujemy na jesień 2019.

Pamiętajcie: rozszerzenia do gry wliczone są w cenę gry wyłącznie dla osób, które wspomogły kampanię Kickstarter.

Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy nad Stoneshard bez niczyjej pomocy, w pełni poświęcając czas i wysiłek temu projektowi. W tym czasie nakreśliliśmy podstawowy koncept gry, ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia i żeby tego dokonać, potrzebujemy waszej pomocy! Crowdfunding to niepowtarzalna okazja, aby bezpośrednio zaangażować naszą społeczność graczy – zapewniając nam nie tylko wsparcie finansowe, ale także opinie i sugestie.

Dzięki Kickstarterowi chcemy osiągnąć dwa cele. Pierwszym jest powiększenie odrobinę naszego zespołu, aby uczynić świat Stoneshard bardziej szczegółowym, pełnym energii i żywym. Chcemy jak najszybciej zatrudnić więcej artystów i programistów. Moglibyśmy poczekać z tym do wczesnego dostępu, ale to oznacza kilkumiesięczne opóźnienie rozpoczęcia tego procesu. Drugim celem jest wykorzystanie Kickstartera, aby rozreklamować naszą grę. Nasz budżet marketingowy jest ograniczony, gdyż większość zasobów przeznaczyliśmy na tworzenie gry. Musimy więc się trochę nagimnastykować, aby dotrzeć do graczy i mediów.

Ink Stains Games to niezależni twórcy gier z biurem w Petersburgu. Jesteśmy drużyną zgranych ludzi zjednoczonych pasją do gier komputerowych. Nasz poprzedni projekt, strzelanka z rzutem z góry 12 Is Better Than 6, został pomyślnie sfinansowany na Kickstarterze i miał premierę w 2015 r.

Niedawno podjęliśmy współpracę z niezależnym wydawcą HypeTrain Digital, aby pomogli nam z kampanią Kickstarter i dalszą promocją Stoneshard. Pracowaliśmy z nimi nad 12 Is Better Than 6 i byliśmy zadowoleni z rezultatów, więc zdecydowaliśmy się kontynuować naszą współpracę.

Obserwujcie nas, by otrzymywać najnowsze wieści o Stoneshard, aktualizacjach i dziennikach dewelopera. Zalecamy też zapisać się do naszego newslettera i odwiedzenia strony internetowej.

Facebook: polubcie nas na Facebooku

Twitter: obserwujcie nas na Twitterze

Discord: dołączcie do naszego kanału

Website: zasubskrybujcie nasz newsletter

Ryzyka i wyzwania

W 2015 r. pomyślnie Kickstartowaliśmy i wypuściliśmy 12 Is Better Than 6. Gra okazała się być sukcesem i pomogła nam rozpocząć prace nad Stoneshard. Jesteśmy pewni, że z waszą pomocą Stoneshard będzie tak niesamowite, jak to tylko możliwe i ujrzy światło dzienne.

Dopełnimy wszelkich starań, by trzymać się harmonogramu deweloperskiego Stoneshard, ale trzeba mieć na uwadze, że nikt nie przewidzi przyszłości. Czasem niektóre rzeczy zabierają więcej czasu, niż się zakładało i niektóre funkcje mogą być niełatwe lub nieatrakcyjne, by wprowadzić je do finalnej wersji gry. Jak wspominaliśmy wcześniej, naszym priorytetem jest stworzenie jak najlepszej gry. Będziemy was informować przez cały proces tworzenia o wszystkich aktualizacjach i problemach. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i wiarę w nasz zespół.

 1. Wesprzyj 1$ lub więcej About 1.00$

  Zwolennik

  Okaż swoje wsparcie dla gry. Dziękujemy!

 2. Wesprzyj 15$ lub więcej About 15$

  Najemnik

  Wybierz między wersją cyfrową gry na PC lub cyfrową na konsole. Zawiera wszystkie przyszłe dodatki do gry i zapewnia możliwość wyrażenia swojej opinii bezpośrednio twórcom gry.

  Zawiera:
  • Cyfrowy klucz (na platformę twojego wyboru)
  • Wszystkie dodatki do gry
  • Dostęp do ankiet twórców
 3. Wesprzyj 25$ lub więcej About 25$

  Podróżnik

  Wszystko, co powyżej, plus dodatkowa nagroda w grze, cyfrowa instrukcja i twoje imię na liście twórców

  Zawiera:
  • Cyfrowy klucz (na platformę twojego wyboru)
  • Wszystkie dodatki do gry
  • Dostęp do ankiet twórców
  • Unikalny przedmiot Kickstarter
  • Twoje imię na liście twórców
  • Cyfrową instrukcję
 4. Wesprzyj 40$ lub więcej About 40$

  Woźnica

  Wszystko, co powyżej, plus dodatkowa kopia gry (platforma twojego wyboru), cyfrowa ścieżka dźwiękowa, cyfrowa książka z grafikami, pakiet portretów postaci i dostęp do zamkniętej Bety, która rozpocznie się przed wczesnym dostępem na Steam.

  Zawiera:
  • Cyfrowy klucz (na platformę twojego wyboru)
  • Wszystkie dodatki do gry
  • Dostęp do ankiet twórców
  • Unikalny przedmiot Kickstarter
  • Twoje imię na liście twórców
  • Cyfrową instrukcję
  • Cyfrową ścieżkę dźwiękową
  • Cyfrową książkę z grafikami
  • Pakiet portretów postaci
  • Dostęp do zamkniętej Bety
 5. Wesprzyj 60$ lub więcej About 60$

  Awangarda

  Wszystko, co powyżej, plus dostęp do zamkniętej Alphy, która zacznie się – zgadliście – przed zamkniętą Betą. Dodatkowo otrzymasz ekskluzywne zadanie w grze.

  Zawiera:
  • Cyfrowy klucz (na platformę twojego wyboru)
  • Wszystkie dodatki do gry
  • Dostęp do ankiet twórców
  • Unikalny przedmiot Kickstarter
  • Twoje imię na liście twórców
  • Cyfrową instrukcję
  • Cyfrową ścieżkę dźwiękową
  • Cyfrową książkę z grafikami
  • Pakiet portretów postaci
  • Dostęp do zamkniętej Bety
  • Dostęp do zamkniętej Alphy
  • Zadanie poboczne Kickstarter
 6. Wesprzyj 100$ lub więcej About 100$

  Weteran

  Wszystko, co powyżej, plus możliwość nadania nazwy losowemu NPC oraz lokacji.

  Zawartość gry zaprojektowana przez gracza będzie rezultatem współpracy i potwierdzenia twórców gry, zanim znajdzie się w grze.

  Zawiera:
  • Cyfrowy klucz (na platformę twojego wyboru)
  • Wszystkie dodatki do gry
  • Dostęp do ankiet twórców
  • Unikalny przedmiot Kickstarter
  • Twoje imię na liście twórców
  • Cyfrową instrukcję
  • Cyfrową ścieżkę dźwiękową
  • Cyfrową książkę z grafikami
  • Pakiet portretów postaci
  • Dostęp do zamkniętej Bety
  • Dostęp do zamkniętej Alphy
  • Zadanie poboczne Kickstarter
  • Nadanie nazwy losowej lokacji
  • Nadanie imienia losowemu NPC
 7. Wesprzyj 200$ lub więcej About 200$

  Czempion

  Wszystko, co powyżej, plus możliwość stworzenia własnego legendarnego przedmiotu i nadanie nazwy księdze nauk.

  Zawartość gry zaprojektowana przez gracza będzie rezultatem współpracy i potwierdzenia twórców gry, zanim znajdzie się w grze.

  Zawiera:
  • Cyfrowy klucz (na platformę twojego wyboru)
  • Wszystkie dodatki do gry
  • Dostęp do ankiet twórców
  • Unikalny przedmiot Kickstarter
  • Twoje imię na liście twórców
  • Cyfrową instrukcję
  • Cyfrową ścieżkę dźwiękową
  • Cyfrową książkę z grafikami
  • Pakiet portretów postaci
  • Dostęp do zamkniętej Bety
  • Dostęp do zamkniętej Alphy
  • Zadanie poboczne Kickstarter
  • Nadanie nazwy losowej lokacji
  • Nadanie imienia losowemu NPC
  • Stworzenie legendarnego przedmiotu
  • Stworzenie księgi nauk
 8. Wesprzyj 400$ lub więcej About 400$

  Bohater

  Wszystko, co powyżej, plus stworzymy NPC o portrecie zrobionym na podstawie twojego zdjęcia.

  Zawartość gry zaprojektowana przez gracza będzie rezultatem współpracy i potwierdzenia twórców gry, zanim znajdzie się w grze.

  Zawiera:
  • Cyfrowy klucz (na platformę twojego wyboru)
  • Wszystkie dodatki do gry
  • Dostęp do ankiet twórców
  • Unikalny przedmiot Kickstarter
  • Twoje imię na liście twórców
  • Cyfrową instrukcję
  • Cyfrową ścieżkę dźwiękową
  • Cyfrową książkę z grafikami
  • Pakiet portretów postaci
  • Dostęp do zamkniętej Bety
  • Dostęp do zamkniętej Alphy
  • Zadanie poboczne Kickstarter
  • Nadanie nazwy losowej lokacji
  • Nadanie imienia losowemu NPC
  • Stworzenie legendarnego przedmiotu
  • Stworzenie księgi nauk
  • Twój portret dla NPC
 9. Wesprzyj 600$ lub więcej About 600$

  Watażka

  Wszystko, co powyżej, plus możliwość stworzenia własnego potwora.

  Zawartość gry zaprojektowana przez gracza będzie rezultatem współpracy i potwierdzenia twórców gry, zanim znajdzie się w grze.

  Zawiera:
  • Cyfrowy klucz (na platformę twojego wyboru)
  • Wszystkie dodatki do gry
  • Dostęp do ankiet twórców
  • Unikalny przedmiot Kickstarter
  • Twoje imię na liście twórców
  • Cyfrową instrukcję
  • Cyfrową ścieżkę dźwiękową
  • Cyfrową książkę z grafikami
  • Pakiet portretów postaci
  • Dostęp do zamkniętej Bety
  • Dostęp do zamkniętej Alphy
  • Zadanie poboczne Kickstarter
  • Nadanie nazwy losowej lokacji
  • Nadanie imienia losowemu NPC
  • Stworzenie legendarnego przedmiotu
  • Stworzenie księgi nauk
  • Twój portret dla NPC
  • Stworzenie własnego potwora
 10. Wesprzyj 1,000$ lub więcej About 1,000$

  Przywódca

  Wszystko, co powyżej, plus możliwość stworzenia własnego towarzysza, który dołączy do karawany gracza i wspomoże go w podróżach.

  Zawartość gry zaprojektowana przez gracza będzie rezultatem współpracy i potwierdzenia twórców gry, zanim znajdzie się w grze.

  Zawiera:
  • Cyfrowy klucz (na platformę twojego wyboru)
  • Wszystkie dodatki do gry
  • Dostęp do ankiet twórców
  • Unikalny przedmiot Kickstarter
  • Twoje imię na liście twórców
  • Cyfrową instrukcję
  • Cyfrową ścieżkę dźwiękową
  • Cyfrową książkę z grafikami
  • Pakiet portretów postaci
  • Dostęp do zamkniętej Bety
  • Dostęp do zamkniętej Alphy
  • Zadanie poboczne Kickstarter
  • Nadanie nazwy losowej lokacji
  • Nadanie imienia losowemu NPC
  • Stworzenie legendarnego przedmiotu
  • Stworzenie księgi nauk
  • Twój portret dla NPC
  • Stworzenie własnego potwora
  • Stworzenie własnego towarzysza
 11. Wesprzyj 2,000$ lub więcej About 2,000$

  Wybraniec

  Wszystko, co powyżej, plus możliwość stworzenia zupełnie nowej klasy postaci.

  Zawartość gry zaprojektowana przez gracza będzie rezultatem współpracy i potwierdzenia twórców gry, zanim znajdzie się w grze.

  Zawiera:
  • Cyfrowy klucz (na platformę twojego wyboru)
  • Wszystkie dodatki do gry
  • Dostęp do ankiet twórców
  • Unikalny przedmiot Kickstarter
  • Twoje imię na liście twórców
  • Cyfrową instrukcję
  • Cyfrową ścieżkę dźwiękową
  • Cyfrową książkę z grafikami
  • Pakiet portretów postaci
  • Dostęp do zamkniętej Bety
  • Dostęp do zamkniętej Alphy
  • Zadanie poboczne Kickstarter
  • Nadanie nazwy losowej lokacji
  • Nadanie imienia losowemu NPC
  • Stworzenie legendarnego przedmiotu
  • Stworzenie księgi nauk
  • Twój portret dla NPC
  • Stworzenie własnego potwora
  • Stworzenie własnego towarzysza
  • Stworzenie klasy postaci
 12. Wesprzyj 7,500$ lub więcej About 7,500$

  Ostatni król

  Wszystko, co powyżej, plus spotkanie z twórcami gry w biurze w Petersburgu w Rosji.

  Zawartość gry zaprojektowana przez gracza będzie rezultatem współpracy i potwierdzenia twórców gry, zanim znajdzie się w grze.

  Zawiera:
  • Cyfrowy klucz (na platformę twojego wyboru)
  • Wszystkie dodatki do gry
  • Dostęp do ankiet twórców
  • Unikalny przedmiot Kickstarter
  • Twoje imię na liście twórców
  • Cyfrową instrukcję
  • Cyfrową ścieżkę dźwiękową
  • Cyfrową książkę z grafikami
  • Pakiet portretów postaci
  • Dostęp do zamkniętej Bety
  • Dostęp do zamkniętej Alphy
  • Zadanie poboczne Kickstarter
  • Nadanie nazwy losowej lokacji
  • Nadanie imienia losowemu NPC
  • Stworzenie legendarnego przedmiotu
  • Stworzenie księgi nauk
  • Twój portret dla NPC
  • Stworzenie własnego potwora
  • Stworzenie własnego towarzysza
  • Stworzenie klasy postaci
  • Spotkanie z twórcami gry